Google Play Store Beklenmeyen Güncelleme Hatası

Google Play Store, son zamanlarda kullanıcıların karşısına büyük bir sorunla çıktı. Google Play Store beklenmeyen güncelleme hatası, uygulamanın güncel olmasına rağmen güncelleme yapılması konusunda uyarılarda bulunuyor.

Bu sorun ile alakalı henüz Google tarafından yanıt ve çözüm önerisi sunulmamış olsa da; birkaç basit işlem ile kurtulabilirsiniz. Peki, Google Play Store Güncelleme hatası nasıl çözülür, neler yapılmalı?

Google Play Store Beklenmeyen Güncelleme Hatası
Google Play Store Beklenmeyen Güncelleme Hatası

Güncelleme Yapılmıyor İndirme Bekleniyor Sorunu

Güncelleme yapılmıyor, indirme bekleniyor sorunu genel olarak Google’ın sunucularından kaynaklı yaşanılan bir sorundur. Bu sorunu çözebilmek için;

Telefon – Ayarlar – Uygulamalar – Sistem Uygulamaları sekmesinden Google Play Store’u bulun.

Play Store simgesine dokunduktan sonra, ekranın alt kısmında yer alan “Önbelleği Temizle” seçeneği ile çerezleri ve ön bellek kalıntılarını temizleyin.

Ardından bir önceki sistem uygulamaları sekmesine yeniden giriş yapın ve Google Play Hizmetleri uygulamasını bulun.

Tıpkı Google Play Store için yaptığınız işlemleri, Hizmetler uygulaması için de uygulayın.

Ardından telefonunuzu yeniden başlatarak, güncelleme yapmayı deneyin. Sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir. Eğer Google Play Store Beklenmeyen Güncelleme Hatası hala devam ediyorsa; aşağıda yer alan yöntemi deneyebilirsiniz.

Google Play Store’da Güncelleme Hatası

Güncelleme hatası hala devam ediyorsa; sorun yaşadığınız oyunun ya da uygulamanın yedeklerini alın. Zira bu işlemlerden sonra bütün kullanıcı verileriniz silinecektir.

Öncelikle hata aldığınız uygulamaları belirleyin ve yedeklerinizi aldıktan sonra;

Telefon – ayarlar – uygulamalar sekmesine giriş yaparak ilgili uygulamanın verilerini temizleyerek telefonunuzdan tamamen kaldırın.

Sonrasında ise Google Play Store’a giriş yaparak; uygulamayı yeniden indirin. Bu şekilde uygulamanın en güncel haline sahip olmanızın yanı sıra, bir takım hatalardan da kurtulmuş olursunuz. Peki, uygulamayı silmek dışında bir çözüm mü arıyorsunuz?

Google Play Güncelleme Hatası

Google Play Store Beklenmeyen Güncelleme Hatası çözümlerinden bir diğeri ise, sorun sistem tarafından giderilene kadar Play Store bildirimlerini kapatmak. Bunun için uygulama ayarlarından Play Store’a giriş yaparak; bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz.

Zaman zaman yine uygulama mağazasına giriş yaparak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmeniz; ve akabinde gelişmelerden haberdar olmak için bildirimleri yeniden açmanız gerekmekte.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle